Niektórzy pacjenci mieć obawy co do ci cogłych zażywania leków i w przypadku, jak narzędzia z ulepszenia w tolerancji na lek i ewentualnego uzależnienia.

Traktuj priorytetowo opiekę nad osobami w par ich godności Współpracuj z innymi pracownikami zdrowia, aby wypromować zdrowie i do samopoczucie pacjentaciónw Zawsze zapewniaj wzorową opiekę Postępuj uczciwie i uczciwie, aby przewlekłe reputacje zawodu

Zasady te dotyczące pracy zawodowej i nie mogą być zagrożone przez wszystkie pielęgniarki, aby zapewnić, że opieka nad pacjentem jest najbardziej korzystna dla każdej osoby.

Rozwój zawodowy i edukacja

Historia powiązana

Aby zostać uznaną i Praktykować jako pielęgniarka, osoba musi mieć odpowiednie kwalifikacje w zakresie wykształcenia, szkolenia i doświadczenia, zgodnie z ustaleniami kompetencji regulacyjnych kkpetpeti regulatory

Pielęgniarka może wykonywać zawód jako licencjonowana pielęgniarka Praktyczna (LPN) lub dyplomowana pielęgniarka (RN). Wymagania wstępne i różne poziomy w każdym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, od uzyskania RN wymagany jest dyplom ukończenia studiów wyższych, a także kwalifikacje z LPN można uzyskać poprzez krótszy dyplom. Dyplomowane pielęgniarki zapewniają wiedzę naukową i techniczną dotyczącą podejmowania decyzji, a także możliwości kontynuowania nauki w celu zdobycia wiedzy.

Ważna jest, aby pielęgniarka w trakcie swojej kariery zawodowej nadal się uczyła i doskonaliła. Ciągle dotyczy rozwoju osobistego popularyzacji i podróży. W wielu krajach LPN i RN czas corocznego wykonywania szeregu działań rozwojowych, aby kontynuować Practice pielęgniarską.

Przewaga kobiet w zawodzie pielęgniarki

Osobyne od płci mają równe szanse zostania pielęgniarką, zawód tradycyjnie był i nadal jest zdominowany przez kobiety. Aby to zilustrować, stosunek liczby mężczyzn do kobiet w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie wynosi około 1:19 i miesięcznie stałe w innych badaniach świata, z kilkoma wyjątkami.

Bibliografia

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 27 lutego 2019 r

„Http://www.news-medical.net/health/Living-with-Chronic-Pain.aspx”,”200″,”OK”, „By

Pacjenci żyjący z przewlekłym bólem doświadczalnym zmian w ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, może prowadzić do obniżenia jakości życia. Ważny jest, aby posiadali plan zarządzania, który pomoże w jakości i życia i kontynuacja w jak zaawansowanie.

Skutki fizyczne i psychologiczne

Pogorszenie jakości życia jest każdy z najpilniejszych problemów osób cerpiących na przewlekły ból. Ból może mieć wpływ na codzienne życie i powstrzymywanie ich od wykonywania pracy, jak zwykle. To z kolei może mieć wpływ na zdrowie psychiczne, którzy radzą sobie ze wωędu, które może to przynieść.

Pacjenci często odczuwają frustrację lub złość, zwłaszcza gdy nie są w stanie normalnie codziennych czynności. Może również wyjście z wyjścia z i życia i może mieć trudności z badaniem i utrzymywaniem relacji z najbliższymi.

Aby rozwinąć te problemy, ważne jest, aby wszyscy mieli dostęp do silnej sieci wsparcia, w której czuli się swobodnie, rozmawiając i pracując nad wszelkimi problemami. W promowaniu zdrowia psychicznego i psychicznego i pomocnego może prowadzić psychologa w skutkach bólu przewlekłego.

Przyjmowanie leków przeciwbólowych

Choroba farmakologicznego, leczenie złagodzenia przewlekłego bólu.

Pozdrawiam leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol, ibuprofen i aspiryna, po prostu lekami pierwszego rzutu w Czarnej Białej. W cięższych przypadkach leki opioidowe na receptio mogą pomóc w zapewnieniu wystarczającej ulgi w bólu. W przypadku pacjentaaciónw cerpiących na neuropatyczny piłkę, leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe, takie jak amitryptylina lub gabapentyna, mogą pomóc złagodzić ból.

Wszystkie te leki można łatwo przyjmować w postaci doustnej, która jest łatwa do kryteriów przez pacjentaciónw.lek chlorogenic Niektórzy pacjenci mogą mieć obawy co do potrzeb ciągłych leków i takich narzędzi, jak stosunki z narzędziami w postaci poprawy jakości życia w porównaniu z ryzykiem tolerancji na lekale kupeiengo u.

Inne techniki radzenia sobie

Historia powiązana

Dostępne są niefarmakologiczne techniki, które mogą pomóc złagodzić przewlekły ból i poprawić ogólną jakość życia. Obejmują wszystkich:

Biofeedback Terapia rozpraszająca Ćwiczenie Opakowania na gorąco lub na zimno Hypnoza Obrazowość ciasto Refleksologia Ćwiczenia relaksacyjne Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) grać

Większość wyników, leki są w stanie zapewnić skuteczną ulgę w bólu te techniki, ale istnieje bardzo niskie ryzyko ryzyka ryzyka w przypadku wystąpienia niefarmakologicznych. W wielu przypadkach łączy się także farmakologiczne, jak i niefarmakologiczne leczenie, aby zapewnić odpowiednią ulgę w przewlekłym bólu.

Radzenie sobie ze stresem

Uporczywy ból jest licencjonowany ze zwiększonym sterownikiem sterownikiem i ważne jest, aby pacjent z przewlekłym bólem był stan w wdrożyć techniki radzenia sobie ze stresem i bólem. Oto kilka kroków, które mogą pomóc pomóc złagodzić stres i pomóc w radzeniu sobie z bólem, w tym:

Spożywanie pożywnej diety Odpowiedni Sr. Utrzymywanie pola zakup Myślenie pozytywnie Angażowanie się w przyjemne zajęcia Znalezienie wsparcia od innych osób Konsultacja z doradcą

Każda osoba zauważy, techne niektóre techniki są bardziej pomocne niż ning w radzeniu sobie ze stresem związanym z przewlekłym bólem i protbować eksperymentować, aby odkryć, która jestpsla nest nlaich.

Bibliografia

Dalsze czy Anuluj

Ostatnia Aktuellizacja: 23 sierpnia 2018 r

„Http://www.news-medical.net/health/What-is-Nociceptive-Pain.aspx”, „200”, „OK”, „Autor:

Ból nocyceptywny to rodzaj bólu polegający na wykrywaniu przez nocyceptorów szkodliwych bodźców, które przenoszone przez centralny układ nerwowy, aby organizm zareagował i ochronił się przedzkodzen.

Nocyceptory zł w złym świecie, w tym w tkankach somatycznych i trzewnych. Ból bólu nocyceptywnego bólu spowodowanego oparzeniem, siniakiem, infekcją lub urazem kości lub mięśni, z których wszystkie są zwykle przejściowe, ale też ty przypadzyz mogwać ut.

Copyright: CLIPAREA l Nośnik niestandardowy, ID zdjęcia: 227120620 przez Shutterstock

Charakterystyka bólu nocyceptywnego

Bol nocyceptywny zwykle re-hole na leki przeciwbólowe i przeciwzapalne i zwykle można znaleźć za pomocą techniki łagodzenia bólu.

Ból nocyceptywny może być ostry lub przewlekły, w zależności od warunków, które spowodowały incydent, chociaż częściej zdarzają się przejściowe. Uraz mięśni, taki jak skręcenie kostki, jest ostrego bólu nocyceptywnego, podczas gdy ból spowodowany rakiem lub zapaleniem stawów może być przewlekły.

Mechanizm bolus nocyceptywnego

Nocyceptory w organizmierywają kluczową rolę w odgrywanie transdukcji nocycepcji i są za wykrywanie szkodliwych bodźców mechanicznych, termicznych lub chemicznych.

Historia powiązana

Początek dwa główne typy nocyceptorów, znane jako tytuły C i wydanie A-delta. Włókna C just pozbawione mieliny i są związane z tępym, początkowe bólem, podczas gdy rozdanie A-delta są zmielinizowane i związane z ostrym, zlokalizowanym bólem. Oba typy moc to właśnie depolaryzowane przez kanały jonowe bramkowane napięciem w odpowiedzi na bodźce, aby zwiększyć do wzrostu.

W normalnych warunkach nocyceptory mają wysoki próg i znaczną stymulację, aby wygenerować wzrostły. Jednak brak neuronów lub ekspozycja na niektóre substancje, takie jak bradykinina, serotonina, histamina, prostaglandyny i jony wodoru, może zwiększyć wrażliwość nocyceptorów, co jest znane jako przeczulica.

Po wytworzeniu sprzętu narzędziowego w nocybetorach narzędzia elektryczne są kierowane przez nerwy obwodowe do ośrodków trasy nerwowego. Depolaryzacja terminala presynaptycznego jest krytyczny krokiem, który prowadzi do kontynuacji portugalskiego programu telewizyjnego do rogu grzbietowego.

W rogu grzbietowym duże, szybkie i zmielin nowe A-beta przenoszą nośne elektryczne z mechanoreceptorów i modulują aktywną. Ostateczna percepcja bólu nocyceptywnego rabatu w wyniku kręgów w kręgach mózgu.

Typy: somatyczny i trzewny bolt

Wybór dwa rodzaje bólu nocyceptywnego, znane jako ból somatyczny i trzewny, które różnią się naturą i pochodzeniem bodźców szkodliwych.

Somatyczny bol nocyceptywny pochodzi od nocyceptorów skóry, kości, kości, mięśni lub stawów. Ten rodzaj bólu jest zwykle ostry i dobrze w początkowej, chociaż z czasem bólu wczesnego w przypadku głębokiego bólu somatycznego mięśni i kości.

Nocyceptywny bol trzewny pochodzi od nocyceptorów poszukiwania w narządach lub w pobliżu. Jest to zwykle opisywane jako tępy, bolesny ból w okolicy bok, także typ bólu brzucha lub klatki piersiowej.

Leczenie bolusa nocyceptywnego

Zarówno somatyczny, jak i trzewny bol nocyceptywny zwykle dobrze readją na leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol, ibuprofen i aspiryna. Można je skutecznie leczyć standardowymi technikami uśmierzania bólu i, neuropatycznego bólu, nigdy nie readjgu na neurostymulację.

Bibliografia

Dalsze czy Anuluj

/ ** / $ (function () {Azom.injectYouTubeIframeApi ();}); / ** /

Ostatnia Aktuellizacja: 23 sierpnia 2018 r

„Https://www.news-medical.net/condition/Pain?page=1058″,”200”, „OK” ”„ https://www.news-medical.net/health/Pain-Acute- Pain -Chronic-Pain-20-Most-Painful.aspx “,” 200 “,” OK “,” Autor Znajomości:

Ból to nieprzyjemne uczucie, które mówi, coe coś jest nie tak. Ludzie czasu do odczuwają ból, ale ból czasu czasuły jest inny. Jest to rodzaj bólu, który trwa i zwykle trwa niż sześć miesięcy.

Jak to jest bol przewlekły?

Ból jest sygnałem od osoby, która ma dać znać, coe coś jest nie tak w ciele. Ból może być tępy lub ostry. Ból może przybierać różne formy i być nstandardowe w części lub wydawać się pochodzić z dowolnego miejsca. Uzupełnienie uzupełnienia interakcja między wyspecjalizowanymi nerwami, mózgiem i rdzeniem kręgowym.

Znany jest bol ostry i przewlekły. Ostry bol trwa mniej niż 3 od 6 miesięcy. Zwykle jest to bezpośrednio związane z uszkodzeniem czasu miękkiej, takie jak skaleczenie, rana lub skręcona kostka. Ostry ból bólu się silną lub ostrą ścianę. Z drugiej strony przewlekły bol trwa dłużej niż 6 miesięcy. Zwykle mówi się z chorobą podstawową, taka jak i jest zwykle mniej intensywna, chociaż zaostrzenia są bardzo częste.

Przewlekłe osoby do wykonywania czynności codziennych. Poniżej przedstawiono niektóre z najbardziej bolesnych części.

Ódródło: Monika Wiśniewska / Shutterstock

20 najbardziej bolesnych warunków

Klasterowe bóle głowy

A, znany ze swojej ekstremalnej intensywności i schematu pokaz w „klastrach”. Bólowi głowy towarzyskiej objawy autonomiczne, takie jak pobudzenie i niepokój. Ból jest tak silny, że może wpływać na zdolność osoby do wykonywania codziennych czynności. Często popularna jest pamiętająca migrenę, a silny ból strony często po jednej stronie głównej. Ból narasta w ciągu następnych 5 10 minut i nasila się przez mniej więcej trzy godziny. Znika, ale może powrócić do ośmiu razy dziennie.

Półpasiec lub Półpasiec

to choroba wirusowa, która atakuje nerwy. Prowadzi ostrygi, prowadzący ból bólu, towarzyszącego świądowi, mrowienie, wysypka i pęcherze wypełnione płynem. Wirus ospy wietrznej-Półpaśca (VZV), ten sam wirus, który powoduje ospę wietrzną, może nadal żyć w komórkach nerwowych po napojów. Czasami może być reaktywowany, powodując u niektórych osób Półpasiec. Jest dla każdego z najbardziej bolesnych znanego. Wiek i osłabiona odporność predysponują do wyboru.

Wypukłe czerwone guzki i pęcherze przez Półpasiec na skórze – źródło: Adtapon Duangnim / Shutterstock

Zamarznięte ramię

A to stan powodujący sztywność i bol w stawie barkowym. Oznaki i objawy obejmują silny ból, ograniczony zakres ruchu i sztywność stawu barkowego. Objawy wartości stopniowo i z czasem nasilają się. Zwykle ustępuje w ciągu jednego z trzech lat.

Film rentgenowski pierwotnego zamrożonego barku lub torebki stawowej u azjatyckiej pacjentki. Zródło zdjęcia: PK289 / Shutterstock

Struktura kości

Złamanie kości to pęknięcie lub złamanie kości. Może terminal w kości w ciele i powoduje wzrost silny i stan zapalny. Ciężkość złamania zależy od bezwładności, która powoduje pęknięcie. Ryzyko istnieje wiele złamań – stabilne, otwarte, poprzeczne, ukośne i rozdrobnione. Ból związany ze złamaniem jest silny i może prowadzić zarządzanie dziedzinami w dotkniętym obszarze.

Złożony zespół bal regionalny (CRPS)

Złożony regionalny zespół bólowy (CRPS) to przewlekły stan bólowy, który dotyka jednej kończyny (stopy, ręki, nogi lub ramienia) by urazie. Zwykle Dochodzi nie działa lub nieprawidłowego działania obwodowego i nerwowego. Ból jest opisywany jako pieczenia, „szpilek i igieł” lub uczucie ściskania. Obrażenia silnego bólu, objawy koloru skóry, objawy koloru skóry, obrzęku dotkniętego kończyny.

Zawał serca

to przejście śmiertelny stan, w którym serca część traci dopływ krwi. Jest to jedna z głównych przyczyn zgonów w całym świecie. Częstość spotkania MI ludzie zbliża się do milionów ludzi na całym świecie, milion ludzi w Stanach Zjednoczonych. Kiedy przepływ krwi do mięśnia sercowego zostaje zablokowany, serce jest rozładione, a komórki umierają. Ból zawału serca jest opisywany jako miażdżący ból w klatce piersiowej, ból w klatce piersiowej lub ból w klatce piersiowej, kwezętóry wykorzystuje siweęzęzzy.

Wypadnięcie dysku

Wypadnięcie lub wypadnięcie krążka międzykręgowego miednicy to stan, w którym miękka poduszka znajdująca się między sąsiednimi kośćmi kręgosłupa wypycha. Wypadnięty dysk może podrażnić pobliskie nerwy, powodując ból i drętwienie lub osłabienie ręki lub nogi. Ból nasila się siadaniu lub staniu, chodzeniu na krótkie odległości i wykonywaniu połączeń ruchiow. Bol jest silniejszy w nocy i towarzyszy mu pieczenie, mrowienie i bol w dotkniętym obszarze.

Ilustracja zsuniętej płyty. Zródło zdjęcia: corbac40 / Shutterstock

Niedokrwistość sierpowata

to rump krwi, wpływają na choroby hemoglobiny, krwi krwi przenoszącego tlen. Osoby z chorobą chorobą nieprawidłową tą hemoglobiny zwaną hemoglobiną S, która zmienia kształt czerwonych krwinek na sierp lub Półksiężyc. Głównym objawem niedokrwistości niedokrwistości jest okresowe epizody bólu, zwane sierpowatymi Kryzysami. Ból się, gdy sierpowate krwinki czerwone gromadzą się w małych naczyniach krwionośnych w jamie brzusznej, stawach i klatce piersiowej i blokują przepływ krwi.